Subsidie voor bedrijfsstrategie
Wil je als bedrijf verder ontwikkelen? Dan ligt er voor jou subsidie klaar om kennis in te kopen voor bedrijfsstrategie en/of innovatie. Dit is geen subsidie om nieuwe producten te ontwikkelen, maar wel om gerichte expertise in te kopen bij een externe deskundige.
Stel je voor: je omzet schiet omhoog door nieuwe klantensegmenten of nieuwe markten, maar je weet niet goed hoe je dit moet aanpakken, structureren, of je bedrijf met deze nieuwe vraag mee laten groeien. Je wil misschien wel opschalen, maar dan zul je ook je sales en marketing daarin mee moeten nemen. En misschien moet je dan ook je interne organisatie te optimaliseren. Of wil je een innovatief product op de markt brengen en een innovatiemakelaar inschakelen?
Subsidie
Het is dan heel fijn om gebruik te maken van deze subsidie. Deze stelt jou namelijk in staat om een (nieuw) ondernemings-, financierings-, procesoptimalisatie- of innovatieplan te laten maken of een innovatiemakelaar in te schakelen. Wil je in strategisch HR investeren? Dat kan ook! Je kunt dan een voucher aanvragen om gedegen een adviesplan te laten opstellen door Briljant Work.
Voor ondernemers die bezig zijn met een innovatieproject is er maximaal 10.000 euro beschikbaar (80% subsidie) om een innovatiemakelaar in te schakelen. MKB-bedrijven kunnen bij innovatietrajecten ondersteuning krijgen van innovatiemakelaars. Dit zijn geaccrediteerde experts die bedrijven helpen bij diverse vraagstukken.
De innovatiemakelaars kunnen ingezet worden voor:
- Ondersteuning bij het in kaart brengen van innovatieve kansen voor een specifiek bedrijf;
- Begeleiding van het proces van idee naar business;
- Het starten van een innovatief bedrijf:
- Het marktrijp maken van een innovatie;
- Het bepalen van de waardepropositie en het verdienmodel;
- Het maken van de business case en financieringsvoorstellen voor marktintroductie;
- Het vinden van de juiste samenwerkingspartners;
- Het opzetten van consortia en partnerships met andere bedrijven en/ of kennisinstellingen.
Voor Friese ondernemers is er 2.500 euro beschikbaar (50% van de totaalkosten wordt vergoed) en voor ondernemers in Drenthe ligt er 3.000 euro te wachten (ook 50%).